Problemy z IPTV?

Polska Telewizja Internetowa on-line live TV IPTV

Czy masz subskrypcję IPTV? Czy miałeś problemy z buforowaniem lub zacinaniem się kanałów?

Czy chcesz mieć wydajniejsze urządzenie i chcesz mieć wsparcie dla swojego urządzenia IPTV? Jeśli tak, trafiłeś we właściwe miejsce.

Poniżej, wyjaśnimy Ci, co to jest buforowanie, dlaczego występuje i co możesz zrobić, aby temu zapobiec.

Co to jest buforowanie?

Aby zrozumieć buforowanie, musisz najpierw zrozumieć, że strumień IPTV nie jest wysyłany bezpośrednio do urządzenia w takiej postaci, w jakiej jest. Zamiast nadawać treści, serwer IPTV przesyła pakiety informacji.

Te pakiety, umożliwiają oglądanie przez kilka sekund po utracie połączenia z Internetem.

W przypadku opóźnienia w transmisji, odbiorze lub przetwarzaniu tych pakietów urządzenie zatrzyma się w oczekiwaniu na kolejne pakiety.

Ta procedura nazywa się buforowaniem. Czy istnieje sposób na rozwiązanie problemów z buforowaniem IPTV? Wpływ na to może mieć kilka czynników. Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby złagodzić ten problem, ale na niektóre z nich nie masz wpływu.

Przed omówieniem tematu buforowania, wykonaj test szybkości i wielkości współczynnika buforowania połączenia internetowego (download i ping).

Dostawca Predkosc.pl

Oto kilka potencjalnych rozwiązań problemu z buforowaniem.

 

Zbyt wiele urządzeń podłączonych do sieci spowalnia sieć, co prowadzi do dłuższych czasów ładowania. Im więcej komputerów, konsol do gier, radia internetowego, telefonów i tabletów masz w swojej sieci, tym wolniej. Te urządzenia pobierają dla siebie tylko część szybkości przetwarzania Internetu. Pierwszym krokiem do naprawy strumienia buforowania jest odłączenie niepotrzebnych urządzeń.

Ponowne uruchomienie routera i urządzenia IPTV to kolejny krok. Zdziwiłbyś się, ile problemów naprawiono podczas ponownego uruchamiania urządzeń. Czasami połączenie między urządzeniami staje się niezsynchronizowane, więc musisz je ponownie uruchomić, aby ponownie uruchomić czyste połączenie.

Większość ludzi łączy się z Internetem za pośrednictwem „Dostawcy systemu bezprzewodowego Internetu”. Połączenie bezprzewodowe jest świetne, jeśli nie możesz uzyskać standardowego kabla usługi 4G. Jednak systemy te cierpią również z powodu problemów z połączeniem i szybkością, szczególnie w godzinach szczytu, lub wieczorem. Spowalniają również latem, kiedy więcej osób jest podłączonych do Internetu w domu. Niestety, niewiele można zrobić z tym problemem poza zmianą dostawcy Internetu. Podłącz kabel Ethernet do urządzenia IPTV, aby sprawdzić, czy sieć internetowa się poprawi.

Streaming IPTV wymaga stabilnego i przyzwoitego połączenia internetowego. Oto zalecane minimalne prędkości Internetu dla IPTV:

  • 15-20 Mb/s dla zawartości SD
  • 35-40 Mb/s dla treści HD
  • 55-65 Mb/s dla treści Ultra HD
  • Optymalny ping powinien zawierać się w przedziale 15-25

To kolejny problem, z którym niewiele można zrobić. Szybkość Twojego Internetu, jest określana przez Twojego dostawcę usług internetowych i niewiele możesz zrobić, aby przyspieszyć. Poza tym musisz pamiętać, że nieprawdą jest jeśli otrzymujesz sygnał np. 100 Mb/s to masz „dobry” internet. Twoje urządzenie może korzystać z zaledwie kilkunastu procent tej szybkości, na co wpływ ma np. rodzaj odbiornika Wi-fi w urządzeniu, lub opisane powyżej problemy z pasmem, na jakim w danej chwili pracuje Router.

Niektóre urządzenia IPTV pozwalają użytkownikom zwiększyć rozmiar bufora. Oznacza to, że Twoje urządzenie pobiera więcej danych. Będziesz mieć więcej miejsca do zabawy, czekając na więcej danych. Sprawdź ustawienia systemowe swojego urządzenia, aby sprawdzić, czy możesz zmienić ustawienia buforowania. Jeśli nie widzisz ustawienia, spróbuj poszukać w Internecie instrukcji, jak to zrobić.

 

Przesyłanie strumieniowe treści HD i FHD wymaga więcej buforu niż treści SD. Jeśli masz wolne połączenie internetowe i napotykasz dużo buforowania, powinieneś przełączyć się na kanały SD. Kanały SD są lepiej buforowane, co oznacza, że ​​działają płynniej niż kanały HD.

 

Twoje połączenie internetowe jest zarządzane przez dostawcę usług internetowych (ISP). Powszechnie wiadomo, że dostawcy ci często przekierowują dane przez mniej obciążone usługi czasami. Minusem jest to, że Twoje połączenie działa trochę wolniej, ponieważ dane docierają do Ciebie dłużej. Zmiana DNS-ów przy połączeniu internetowym z twoim urządzeniem może również bardzo pozytywnie wpłynąć na jakość oglądanego materiału:

  1. Znajdź w ustawieniach sieci swoje połączenie
  2. Odznacz "połącz automatycznie".
  3. Usuń numer DNS.
  4. Wprowadź DNS Google: 8.8.8.8 (może pojawiać się pole DNS2 lub rezerwowy) wówczas dodaj: 8.8.4.4

Zalecamy przeprowadzenie testu szybkości online, aby zweryfikować szybkość połączenia internetowego. Możesz sprawdzić, czy Twój dostawca usług internetowych ogranicza Twoje połączenie, czy nie. Speed test

 

Nawiązanie połączenia przewodowego z routerem prowadzi do szybszego i bardziej stabilnego internetu w porównaniu z połączeniem bezprzewodowym. Jeśli router znajduje się zbyt daleko od komputera, rozważ użycie wzmacniacza sieci Range Extender, lub połącz urządzenie bezpośrednio za pomocą kabla LAN.

 

 

Końcowe przemyślenia

Istnieje wiele czynników wpływających na szybkość Internetu, trudno jest znaleźć jedno rozwiązanie, które poradzi sobie z nimi wszystkimi. Wypróbuj kilka różnych podejść, aż IPTV będzie działać poprawnie.